Wyróżnienie: „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę”

AKSIM, Radio Maryja, Nasz Dziennik, TV Trwam nagrodzone za odwagę i głoszenie prawdy o św. Janie Pawle II

W piątek 24 marca, na Jasnej Górze miało miejsce, po raz pierwszy wręczenie Wyróżnienia “Święty Jan Paweł II”. Odkrywajmy Prawdę”. Laureatami zostali zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika i Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela, czyli ojcowie redemptoryści posługujący w Radiu Maryja, Tv Trwam oraz w AKSiM.  

Laureaci z inicjatywy metropolity częstochowskiego ks. abp Wacława Depo i Fundacji Instytut Mediów, za niestrudzone głoszenie prawdy o pontyfikacie papieża Polaka, św. Jana Pawła II Wielkiego otrzymali nagrodę w formie statuetki symbolizującą Ducha Świętego.

W obliczu ataków na Kościół trzeba poszukiwać prawdy i nie być obojętnym na kłamstwa pojawiające się w polskojęzycznych, ale nie polskich mediach. Dziedzictwo św. Jana Pawła II to testament dla nas Polaków, to drogowskazy jak żyć i postępować, aby osiągnąć życie w zjednoczeniu z Bogiem. 

Jak zaznaczył ks. abp Wacław Depo, bez odniesienia do Ducha Świętego nie obronimy św. Jana Pawła II. Zachęcał też do gorliwej modlitwy za atakujących papieża Polaka, jego pontyfikat, ale i cały Kościół Święty.

Prawdy warto szukać u źródła. Media nijak nie związane z Kościołem, ba nie zabiegające o dobro Polski, naszej Ojczyzny, najgłośniej krzyczą. Obcy kapitał już dawno przejął kontrolę nad większością ośrodków medialnych w Polsce. Powstaje pytanie. Jak długo jeszcze pozwolimy na zakłamywanie naszej historii, i tożsamości ? Ile damy się jeszcze manipulować ? 

To Radio Maryja i Tv Trwam towarzyszyły  św. Janowi Pawłowi II podczas jego pontyfikatu, przekazywały i przekazują do dnia dzisiejszego jego słowa. Liczne audycje telewizyjne i radiowe czynią je jedynymi mediami, które kultywują i rozkrzewiają jego naukę na taka dużą skalę. Pora otworzyć oczy i chcieć poznać prawdę.

“Trzeba z tego wszystkiego zrobić rachunek sumienia…”